TVR
Copil lovit cu masina de un sef de post care conducea beat
din data de :Mon, 04 Jan 2010 20:07:15 +0200
Sanius fatal pentru copilul de 10 ani lovit ieri cu masina de un politist aflat sub influenta alcoolului. Micutul s-a stins din viata azi-noapte. Ieri, baiatul se dadea cu sania pe o ulita din sat. De aici a iesit pe drumul judetean, unde a fost lovit in plin de o masina condusa de seful de post din comuna Albesti. Potrivit anchetatorilor, politistul era in timpul liber la volanul masinii personale si nu a mai putut evita sania care i-a aparut brusc din lateral. Din primele cercetari, politistul se afla sub influenta bauturilor alcoolice. Acum el va fi acuzat de omor din culpa si risca intre 3 si 15 ani de inchisoare.
Stire introdusa in :2010-01-06
-
Se cauta mame pentru 700 de copii
.....
700. Acesta este numarul copiilor din Bucuresti care au nevoie in acest moment sa fie dati in plasament. Din cele peste 1000 de posturi de asistenti maternali aprobate la nivelul intregii capitale, 70% sunt deja ocupate. In acest moment se fac cursuri de perfectionare pentru aceasta meserie.
-
Concluzie în urma anchetei de la Breaza
.....
Greseala umana. Aceasta este prima concluzie a anchetei desfasurate la Breaza dupa ce, marti, o casa a fost distrusa de explozia provocata de o acumulare de gaz metan. Din primele cercetari rezulta ca gazul provenea dintr-o conducta ingropata sub strada. Conducta ar fi fost sparta accidental de muncitorii care au lucrat recent la reteaua de alimentare cu apa a cartierului. Explozia s-a soldat cu ranirea grava a sapte persoane intre care doi copiii, aflati in casa avariata.
-
Lectia grevei predata la scoala si în fata Parlamentului
.....
Dascalii protesteaza astazi in fata Parlamentului, a Guvernului si a Ministerului Economiei, dar si in clase. Intre orele 11.00 si 13.00, cadrele didactice au intrat la ore, dar nu au predat materiile de specialitate. Au facut, in schimb, educatie civica si le-au explicat elevilor cum sa-si ceara drepturile. La ora protestelor, Parlamentul aproba exact una dintre cerintele profesorilor: cresterea salariilor.
TVR
- Revin ninsorile. Cod galben pentru sud-estul tarii
- Abandonati pe aeroport
- Microbuzul mortii cel putin doua persoane si-au pierdut vietile într-un accident rutier
- La munca la Palatul Parlamentului
- Atentie soferi! Probleme în pasul Tihuta!
- Cum sa lovesti 9 masini dintr-o singura manevra
- Parlamentarii i-au cerut socoteala sefului ANM pentru prognozele meteo gresite
- O conducta de gaz a luat foc la Timisoara
- Greva de avertisment în administratiile publice
- Tot mai multi tineri internati din cauza drogurilor usoare
- Prioritatile Guvernului legea responsabilitatii fiscale cea a educatiei finalizarea codurilor de procedura civila si penala
- 70.000 de lei factura pentru adapostirea câtorva sute de oameni ai strazii
- Accident ecologic rememorat la sediul Ministerului Mediului
Coliva si un sicriu cu….....
- Jumatate din pitesteni fara caldura si apa calda
- În PSD se cauta lideri
- Pesticid netestat suficient folosit în agricultura româneasca
- Cu tirul gramada în râpa
- Noapte lunga în vama pentru soferii de tir
- Trageti pe dreapta! Avion pe autostrada!
- Polonia si Italia în alerta din cauza vremii
- Transport public în Bucuresti numai pe baza de card
- A murit la vânatoare. În urma cu doi ani împuscase un alt vânator
- Cu trenul în hotel
- 6! Pasaportul biometric!
- R. Moldova pe drumul cel bun
- Bataie pentru un loc în Parlament. Radu Stroe vs. Honorius Prigoana
- Copil lovit cu masina de un sef de post care conducea beat
- Pacepa îsi ofera sprijinul politic
- Confruntare pe buget
- Cod galben în vest si sud-vest!

Submit
to Slashdot
Add to
del.icio.us
Submit to
Reddit
Add to
Technorati
Furl