TVR
Cu trenul în hotel
din data de :Mon, 04 Jan 2010 17:52:00 +0200
In Finlanda, un tren fara pasageri a ramas fara frane, a intrat pe un peron al garii din Helsinki si a ajuns intr-un hotel din imediata apropiere.
Stire introdusa in :2010-01-06
-
Marian Oprisan priveste duios din calendare scolare
.....
Chipul lui Marian Oprisan, presedintele Consiliului Judetean Vrancea, apare pe mii de calendare si orare distribuite in scolile din judet. Propaganda politica este interzisa in institutiile de invatamant reaminteste Inspectoratul Scolar Judetean, care a declansat o ancheta.
-
Pregatiri pentru summitul NATO de la Bucuresti
.....
Planurile pentru securitatea summitului NATO, care se va desfasura la Bucuresti in luna aprilie, vor ajunge saptamana aceasta pe masa Consiliului Suprem de Aparare a Tarii. Din Comandamentul National pentru Securitatea summitului fac parte reprezentanti la varf ai sistemului national de aparare.
-
S-au pus cu burta pe alfabet ca sa ia permis de conducere
.....
Misiune nu tocmai usoara pentru cativa dascali din judetul Botosani. Ei trebuie sa alfabetizeze 24 de tineri trecuti de multa vreme de varsta majoratului. Totul de dragul permisului de conducere.Desi au varste cuprinse intre 25 si 30 de ani, pana acum scoala nu le-a trezit deloc interesul. Nu stiu sa citeasca si nici sa scrie, asa ca nu se pot inscrie la scoala de soferi. Tentatia de a conduce o masina este insa o motivatie foarte puternica. Asa au ajuns cei 24 de tineri in bancile clasei I. Dascalii sunt insa fermi: invataceii nu vor primi deloc usor certificatele de absolvire - vor trebui sa transpire pana ce vor dezlega nu doar tainele cititului si ale scrisului, ci si matematica, fizica sau chiar informatica.
TVR
- Revin ninsorile. Cod galben pentru sud-estul tarii
- Abandonati pe aeroport
- Microbuzul mortii cel putin doua persoane si-au pierdut vietile într-un accident rutier
- La munca la Palatul Parlamentului
- Atentie soferi! Probleme în pasul Tihuta!
- Cum sa lovesti 9 masini dintr-o singura manevra
- Parlamentarii i-au cerut socoteala sefului ANM pentru prognozele meteo gresite
- O conducta de gaz a luat foc la Timisoara
- Greva de avertisment în administratiile publice
- Tot mai multi tineri internati din cauza drogurilor usoare
- Prioritatile Guvernului legea responsabilitatii fiscale cea a educatiei finalizarea codurilor de procedura civila si penala
- 70.000 de lei factura pentru adapostirea câtorva sute de oameni ai strazii
- Accident ecologic rememorat la sediul Ministerului Mediului
Coliva si un sicriu cu….....
- Jumatate din pitesteni fara caldura si apa calda
- În PSD se cauta lideri
- Pesticid netestat suficient folosit în agricultura româneasca
- Cu tirul gramada în râpa
- Noapte lunga în vama pentru soferii de tir
- Trageti pe dreapta! Avion pe autostrada!
- Polonia si Italia în alerta din cauza vremii
- Transport public în Bucuresti numai pe baza de card
- A murit la vânatoare. În urma cu doi ani împuscase un alt vânator
- Cu trenul în hotel
- 6! Pasaportul biometric!
- R. Moldova pe drumul cel bun
- Bataie pentru un loc în Parlament. Radu Stroe vs. Honorius Prigoana
- Copil lovit cu masina de un sef de post care conducea beat
- Pacepa îsi ofera sprijinul politic
- Confruntare pe buget
- Cod galben în vest si sud-vest!

Submit
to Slashdot
Add to
del.icio.us
Submit to
Reddit
Add to
Technorati
Furl